اخبار خودروخودروفناوری

کیا اپتیما هیبرید؛ ۲۶۷ میلیون تومان علی الحساب

نسخه‌ی هیبرید (غیر پلاگین) از کیا اپتیما ۲۰۱۷، با قیمت علی الحساب ۲۶۷ میلیون تومان و موعد تحویل ۹۰ روزه؛ پیش‌فروش می‌شود

کیا اپتیما هم از روند افزایش قیمت خودروهای وارداتی، باز نمانده است و حالا در دو نمونه‌ی تمام بنزینی فول آپشن موسوم به JF GT line و مدل JF هیبرید، گران‌تر از گذشته خواهد بود. بر اساس اعلامیه‌ی رسمی شرکت اطلس خودرو، نماینده‌ی فروش محصولات کیا در ایران؛ نیمی از مبلغ پیش‌بینی شده برای این خودروها، به هنگام ثبت نام دریافت می‌شود و هزینه‌ی باقی‌مانده‌، زمان صدور دعوت‌نامه، همراه با احتساب ۱۸ درصد سود مشارکت از خریدار اخذ خواهد شد.

نوع خودرومدلقیمت علی الحساب (بدون مالیات بر ارزش افزوده)پیش‌پرداختاقساطجمع کل پرداخت‌های نقد و اقساطموعد تحویل
کیا اپتیما JF GT Line2016۲۱۶ میلیون تومان۲۱۶ میلیون تومان۲۳۴ میلیون تومان ۳۰  روزه
کیا اپتیما JF GT Line2016۲۱۶ میلیون تومان۱۰۸ میلیون تومان۱۲ ماه۲۵۳ میلیون تومان ۳۰  روزه
کیا اپتیما JF GT Line2016۲۱۶ میلیون تومان۱۰۸ میلیون تومان۲۴ ماه۲۵۷ میلیون تومان ۳۰  روزه
کیا اپتیما JF  هیبرید2018۲۴۶ میلیون تومان۱۲۳ میلیون تومان۲۶۷ میلیون تومان۹۰ روزه

 

نکته‌ی جالب در پیش‌فروش شرکت اطلس خودرو، مدل ۲۰۱۶ برای اپتیما بنزینی و ۲۰۱۸ برای نسخه‌ی هیبرید است. از سویی دیگر، اختلاف قیمت قابل توجهی بین این محصولات وجود دارد که با توجه به قوی‌تر بودن پیشرانه‌ در نسخه‌ی بنزینی و قیمت نسبتا ارزان سوخت ایران برای قشر متمول، خرید مدل هیبرید را توجیه نمی‌کند.

Kia Optima GT line

اپتیما JF GT line بنزینی، همچنان از پیشرانه‌ی ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی استفاده می‌‌کند که ۶ سیلندر، با قدرت ۱۷۲ اسب بخار و گشتاور ۲۴۰ نیوتن‌متراست. این محصول، در زمانی حدود ۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت. جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک ۶ سرعته، تفاوتی با گیربکس مدل قبلی ندارد و همچنان می‌توان آن را به‌طور دستی تعویض کرد. طبق ادعای کیا، مصرف سوخت اپتیمای جدید نسبت به مدل پیشین آن در حدود نیم لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر کاهش یافته و به میانگین ۸.۵ لیتر رسیده است. همچنین در صورت رانندگی با سرعت ثابت در اتوبان، پایین‌ترین حد مصرف سوخت خودرو، ۶.۷ لیتر در هر صد کیلومتر خواهد بود.

Kia Optima Hybrid

اپتیما هیبرید، در نمونه‌ی وارد شده به ایران، با پیشرانه‌ی ۲ لیتری همراه است. این مدل، بنا به اطلاعات موجود در سایت اطلس خودرو؛ قدرت ۱۵۶ اسب بخار تولید می‌کند، اما با پیشرانه‌ای مشابه اما به قدرت ۱۹۲ اسب بخار و آستانه‌ی قیمت ۲۷ هزار دلار، در بسیاری کشورهای دنیا از جمله امریکا، دیده می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

kamran motesadi

من بر این باور هستم آنچه بیش از نیمی از کارآفرینان موفق را از غیر موفق ها جدا می نماید پشتکار خالص است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن